”Trudności znikają, gdy odważnie stawiamy im czoła”

Mikołajkowa wycieczka klas IV i V pod hasłem: ”Trudności znikają, gdy odważnie stawiamy im czoła”.
Tegoroczne „Mikołajki” uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej postanowili  świętować w sposób wyjątkowy. 05.12.2023 r. zdecydowaliśmy się pojechać na wycieczkę do Nowego Targu, gdyż nic tak nie integruje i nie zbliża uczniów do siebie jak wspólny wyjazd i spędzenie czasu poza murami szkoły. Pierwszym punktem naszej wyprawy było obejrzenie przedstawienia pt. „Wigilijna Noc Piotrusia”. Ta wzruszająca, świąteczna opowieść łączy klimaty z bajek Andersena i „Opowieści Wigilijnej” K. Dickensa. Obok Dziewczynki z zapałkami, Starej Latarni, Ołowianego Żołnierzyka i innych andersenowskich bohaterów pojawia się odpowiednik Scrooga - odpychający Pan Barnet, który jak na bajkę przystało, w finale ulega duchowej przemianie.
A co MY możemy dać innym i co dla nich zrobić, aby byli szczęśliwi? Przyjaźń, zrozumienie, wsparcie, dobre słowo ... czas.
Po spektaklu pojechaliśmy zmęczyć się fizycznie do Jump Planet w Nowym Targu. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora korzystaliśmy z szeregu atrakcji. Skakanie sprzyja wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem. Skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Dziękujemy św. Mikołaju.