Spotkanie z Policjantem

4 grudnia odbyło się spotkanie uczniów klas 0 - VIII z dzielnicowym asp. Karolem Tokarczykiem. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy.   W klasach 0 - III  policjant  przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, podkreślał ważną rolę odblasków, zachowania podczas mrozu w czasie zimy. Dla starszych uczniów klasy IV - VIII przeprowadzono rozmowy na temat przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym i w internecie oraz o konsekwencjach prawnych tych zachowań. Wielokrotnie w trakcie spotkania policjant zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty jakie możemy spotkać w Internecie, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań, oraz zapoznał uczniów z procedurami reagowania wobec sprawcy przemocy. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się podczas korzystania z Internetu. Policjant poinformował również o kategoriach zagrożeń:
- kontakt z niebezpiecznymi treściami;
- kontakt z niebezpiecznymi osobami;
- z przemocą rówieśniczą (cyberprzemoc);
- uzależnienie od Internetu.
Mamy nadzieję że fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczynią się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów oraz głęboko w to wierzymy, że pozytywnie wpłynie na zachowanie dzieci w szkole i poza nią.