Pasowanie uczniów klasy I na Czytelników Biblioteki.

23 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klasy I na Czytelnika Biblioteki szkolnej. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Dyrektora złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowy czytelnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz zakładkę do książek. Zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.