14 października, każdego roku, pracownicy i uczniowie polskich szkół obchodzą Dzień Edukacji Narodowej na pamiątkę utworzenia w tym dniu, w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku dzień ten był wyjątkowy, ponieważ przypada dokładnie 250 rocznica powstania tej instytucji czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Aby uświetnić tegoroczny Dzień Nauczyciela, postanowiliśmy przyznać i wręczyć najlepszym nauczycielom specjalne wyróżnienia – nauczycielskie Złote Maski. Nauczyciele typowani byli w sześciu specjalnych kategoriach i zostali wybrani w tajnym głosowaniu, w którym demokratycznie brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przyznano złote maski: dobrego humoru, przyjaźni, sprawiedliwości, dyscypliny, cierpliwości, a także doskonałości. Nagrodzonym nauczycielom serdecznie gratulujemy, a wszystkim, także pracownikom obsługi, składamy najlepsze życzenia z okazji Waszego święta.